Valimiz Sayın Köksal ŞAKALAR, Şehit Ailelerimiz ve Gazilerimizle İftarda Bir Araya Geldi

Valimiz Sayın Köksal ŞAKALAR, İl Müdürlüğümüz ve Sinop Valiliği tarafından organize edilen Sinop Üniversitesi Ahmet Muhip Dıranas Uygulama Otelinde düzenlenen iftar yemeğinde Şehit Ailelerimiz ve Gazilerimizle bir araya geldi.
Sinop Üniversitesi Ahmet Muhip Dıranas Uygulama Otelinde düzenlenen iftar yemeği öncesi tüm masaları tek tek gezerek Şehit ailelerimiz ve gazilerimizle bir süre sohbet eden Valimiz Sayın Köksal ŞAKALAR, mübarek Ramazan ayının ilimize, ülkemize ve tüm İslam alemine barış, kardeşlik, huzur ve bereket getirmesi temennisinde bulundu.
Valimiz Sayın Köksal ŞAKALAR, iftar yemeği sonrasında yaptığı konuşmada,‘‘ Biz Millet olarak tarih boyunca her coğrafyada şehit vermiş üç Kıtada bulunmuş vatanı vatan yapmak için kanını dökmüş belki de dünyada birinci milletiz. Vatanı vatan yapan şehitlerimiz olmasaydı bugün vatanımız olmazdı. Bizleri yetiştirenler daha bebekliğimizde ninnilerle, ağıtlarla ve türkülerle bizlere şehitliği, savaşı, gaziliği anlattılar. Birçok insan için Kore’nin nerede olduğunu bilmek bile zordur belki ama bu salonda şu anda Kore gazilerimiz, Kıbrıs gazilerimiz ve güneydoğu gazilerimiz var. Güneydoğuda evlatlarını şehit vermiş ana babalarımız var. Şöyle bir baktım bizim kaç ülkede şehitliğimiz var diye, Ülkemiz dışında 38 Ülkede Türk Şehitliği var. Yine bakıyorum daha önceki gün Kuzey Irak’tan bir şehidimiz geldi. Afrin Harekatını biliyoruz, 15 Temmuzu biliyoruz, 15 Temmuzda şehit olan Ömer Can AÇIKGÖZ’ü biliyoruz. Bütün şehitlerimize ne kadar minnet ne kadar şükran borçlu olduğumuzu anlatmamız mümkün değil. Devletimiz şehit yakınları ve Gazilerimize işe yerleştirme, maaş bağlama vb. imkânlar sağlıyor.  Ama bunlar sizlerin yaptığı fedakârlığın yanında sözü bile edilemeyecek imkânlar. Devletimiz Kurumlarımız ile her zaman emrinizde. Bizim kapılarımız sizlere her zaman açık. Sinop’a daha yeni geldik, kısmet olursa önümüzdeki zamanlarda köylerimizde, mahallelerimizde Şehit Ailelerini ve Gazilerimizi ziyaret edeceğiz.  Bu güzel iftar programı vesilesiyle hepinize sağlıklı, mutlu, huzurlu nice yıllar dilerken tekrar Şehitlerimizi rahmetle anıyor, Gazilerimize minnetlerimi sunuyor, hayırlı akşamlar diliyorum" dedi.
İl Müdürlüğümüz ve Sinop Valiliği tarafından organize edilen Sinop Üniversitesi Ahmet Muhip Dıranas Uygulama Otelinde düzenlenen iftar yemeğinde Valimiz Sayın Köksal ŞAKALAR’ın yanı sıra, Cumhuriyet Başsavcısı Duygu BAYAR, Sinop Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nihat DALGIN, Sinop Barosu Başkanı Av. Hicran KANDEMİR, Vali Yardımcısı ve İl Özel İdaresi Genel Sekreteri İzzet ERCAN, Vali Yardımcısı Mehmet TANIŞIR,  İl Jandarma Komutanı J. Kd. Alb. Halil ALTINTAŞ, İl Emniyet Müdürü Ercan DAĞDEVİREN, Garnizon Komutanı ve Askerlik Şubesi Başkanı P. Bn. Cevdet Alper BATU, AK Parti Sinop İl Başkanı Ali ÇÖPCÜ, MHP İl Kadın Kolları Başkanı Cemile TEKİN, İl Müdürümüz Melih KELEŞ, İl Müftüsü Ali Hayri ÇELİK, İl Müdür Yardımcımız Harun KÖKSALAN,Sinop Şehit ve Gazi Aileleri Yardımlaşma Derneği Başkanı Mehmet Özgen, Şehit Ailelerimiz ve gazilerimiz katıldı.


Sonraki Sayfa: Huzurevi Sakinlerimiz Kur'an Öğreniyor

Önceki Sayfa : Koruyucu Ailelerimizle İftar Programında Bir Araya Geldik