Valimiz Sayın Hasan İPEK Engelliler Haftası Nedeniyle Düzenlenen Empati Etkinliğine Katıldı

10-16 Mayıs Engelliler Haftası kapsamında, İl Müdürlüğümüz ve Sinop Üniversitesi Engelli Öğrenci Birim Koordinatörlüğü tarafından, engelli vatandaşlarımızın yaşadıkları zorlukları anlamak adına 11 Mayıs 2018 Cuma günü Valilik önünde engelli parkuru kuruldu. Etkinlikte, Sinop Üniversitesi Engelli Öğrenci Birim Koordinatörlüğü tarafından katılımcıların gözleri bağlanıp ellerine baston verilerek, engeller konulan parkurda yürümeleri istendi. Parkuru bitiren katılımcılar daha sonra aynı yolu tekerlekli sandalye üzerinde geçmeye çalıştılar.
10-16 Mayıs engelliler haftası kapsamında, vatandaşların duyarlılığını arttırmak için çeşitli faaliyetler yapıldığına değinen İl Müdürümüz Melih KELEŞ, " Görme engelli vatandaşlarımız ile empati kurabilmek için gözlerimizi kapatarak parkurda yürüdük. Onları anlamaya çalıştık. Amaç onları birebir anlamaktan ziyade onlara saygı göstermek. Empati kurabilmek. Her yaştan insanın birer engelli adayı olduğunu unutmadan burada engelli bireylerin neler yaşadığını görmesi gerekiyor “dedi.
Valilik önünde düzenlenen empati etkinliği ’ne Valimiz Sayın Hasan İPEK’in yanı sıra Defterdar Naci GÜNAYDIN, İl Müdürümüz Melih KELEŞ, kurum müdürleri, Sakatlar Derneği Sinop Şubesi Başkanı Murat KARAGÜLMEZ, dernek üyeleri ve vatandaşlar katıldı.


Sonraki Sayfa: 10-16 Mayıs Engelliler Haftası Münasebetiyle Valimiz Sayın Hasan İPEK’i Ziyaret Ettik

Önceki Sayfa : Anneler Günü Münasebetiyle İlimizde Bulunan Şehitlerimizin Anneleri Ziyaret Edildi