Sinop 19 Eylül"Gaziler Günü"Törenle Kutlandı

Valimiz Sayın Köksal ŞAKALAR, Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından Büyük Önder Mustafa Kemal ATATÜRK’e “Mareşal” rütbesi ile “Gazilik” unvanı verilişinin 97. yıldönümü ve “19 Eylül Gaziler Günü” dolayısıyla Hükümet Konağı Atatürk Anıtı önünde düzenlenen törene katıldı.
 
Atatürk Anıtı’na çelenklerin sunulmasının ardından, Büyük Önder Mustafa Kemal ATATÜRK ve Aziz Şehitlerimizin manevi huzurunda saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla birlikte bayrağımız göndere çekildi.
 
Günün anlam ve önemini belirten konuşma Şehit ve Gazi Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Mehmet ÖZGEN tarafından yapıldı ardından Çocuk Evi Koordinasyon Merkezi çocuğumuz Ramazan Ali ANDIÇ tarafından “Ya Gazi ol, Ya Şehit” adı şiiri, İl Jandarma Komutanlığından er Yasin ERDOĞAN tarafından “Gazilerimize ”adlı şiirlerini okudular.
 
Valimiz Sayın Köksal ŞAKALAR, törene katılan gazilerimizle ve şehit yakınlarıyla tek tek ilgilendi. Gazilerimizin “Gaziler günü” nü kutladı.
 
Tören Programına, Valimiz Sayın Köksal ŞAKALAR’ın yanı sıra, Belediye Başkan Yardımcısı Rahmi BALFİDAN, Sinop Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nihat DALGIN, Vali Yardımcısı ve İl Özel İdaresi Genel Sekreter V. İzzet ERCAN, Vali Yardımcısı Mehmet TANIŞIR, İl Emniyet Müdürü Ercan DAĞDEVİREN, İl Jandarma Komutanı J. Kd. Alb. Halil ALTINTAŞ, Askerlik Şubesi Başkanı ve Garnizon Komutanı  Personel Bnb. Cevdet Alper Batu, İl Genel Meclis Başkanı Şükrü Gündoğdu, Kurum Müdürleri, Siyasi Parti Temsilcileri, Şehit ve Gazi Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Mehmet Özgen, Gazilerimiz, Şehit aileleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.


Sonraki Sayfa: Sinop'ta"Ekranla Değil Akranla Büyüsün Çocuklar"Etkinliği

Önceki Sayfa : Valimiz Sayın Köksal ŞAKALAR,Gaziler Günü Münasebetiyle Düzenlenen Yemeğe Katıldı