"Ekranla Değil Akranla Büyüsün Çocuklar"Etkinliği

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığımızın başlatmış olduğu “Ekranla Değil Akranla Büyüsün Çocuklar” kampanyası kapsamında teknoloji bağımlığının önüne geçmek, çocuklarımızın akranları ile daha fazla zaman geçirmelerini teşvik etmek; çocuklarımızın zihinsel, bedensel ve sosyal yönüne katkı sağlamak, gelenek ve göreneklerimizi yeni nesillere aktarmasına, iletişim yeteneklerinin ve yaşam becerilerinin geliştirilmesine yönelik İlimizde geleneksel sokak oyunları etkinliği düzenlenecek.
 
İl Müdürlüğümüzün koordinesinde Belediye Başkanlığı, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü, Sinop Üniversitesi, İl Jandarma Komutanlığı, İl Emniyet Müdürlüğü, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, İl Sağlık Müdürlüğünün katkılarıyla düzenlenecek olan etkinlik, 15 Eylül 2018 Cumartesi günü 16:00-20:00 saatleri arasında Alaattin Keykubat Caddesi (Büyük Cami yanı) trafiğe kapatılarak gerçekleştirilecek.
                                                                      
Kültürümüzün unutulmaması adına güzel bir etkinlik olan sokak oyunları etkinliğinde; Seksek, Yağ satarım, misket, halat,  saklambaç, heykel oyunu, körebe, istop, ip atlama… vb gibi geleneksel oyunlar oynatılacaktır. İl Jandarma Komutanlığı tarafından eğitimli köpeklerin gösterisi yapılacaktır. Tüm çocuklarımızı etkinliğimize davet ederiz.