Çocuk Koruma Kanunu Ağustos Ayı Alt Komisyon Toplantısı Yapıldı

Çocuk Koruma kanunu kapsamında İlimizde 03.08.2018 tarihinde Çocuk Koruma İl Koordinasyon Kurulu Alt Komisyonu toplantısı il müdürlüğü toplantı salonunda gerçekleştirildi.
İl Müdür Yardımcımız Harun KÖKSALAN başkanlığında yapılan toplantıya; İl Sekretarya Sorumlusu Sosyolog Esra PEKTAŞ, Sinop Üniversitesi,  Belediye Başkanlığı , İl Jandarma Komutanlığı, İl Emniyet Müdürlüğü, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, İl Sağlık Müdürlüğü, Çalışma ve  İş Kurumu İl Müdürlüğü, Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürlüğü ve Denetimli Serbestlik Müdürlüğünde görevli Şube Müdürleri ve uzman personeller katıldı.
 Toplantıda Bakanlığımızın başlatmış olduğu “Ekranla Değil Akranla Büyüsün Çocuklar” kampanyası kapsamında İl düzeyinde yapılacak etkinlikler konuşuldu. Çocukların dijital ve sosyal medya ortamlarındaki kontrolsüz ve kötü amaçlı yaklaşımlardan korunması, alternatif fiziksel, sosyal ve kültürel yaşam alanlarının yaygınlaştırılması, çocukların bedensel aktivitelere yönlendirilmesi ve sosyal gelişimlerine katkı sağlamak için İlimizde sokak etkinlikleri yapılması, belirlenen sokakta yaşayan çocuklara yönelik geleneksel oyunların yapılabilmesine dair kararlar alınmıştır.


Sonraki Sayfa: ANKA Personel Temel Eğitim Programı Yapıldı

Önceki Sayfa : Ağustos Ayı Kuruluş Müdürleri Toplantısı Yapıldı